Разлика помеѓу преработките на „Софи Марсо“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: lv:Sofija Marso; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: gl:Sophie Marceau)
с (r2.7.2) (Бот Додава: lv:Sofija Marso; козметички промени)
{{Infobox actor
| name = Софи Марсо<br />Sophie Marceau
| image =Sophie Marceau 2010.jpg
| caption = Marceau in 2010
| birth_date = {{Birth date and age|1966|11|17|df=yes}}
| birth_place = [[Париз]], Франција
| partner = [[Анджеј Жулавски ]] (1985&ndash;20011985–2001) <br /> [[Џим Лемли]]<br />[[Кристофер Ламберт]] (2007&ndash;денес2007–денес)
| years_active = 1980&ndash;денес1980–денес
}}
 
[[ka:სოფი მარსო]]
[[la:Sophia Marceau]]
[[lv:Sofija Marso]]
[[lb:Sophie Marceau]]
[[hu:Sophie Marceau]]

Прегледник