Разлика помеѓу преработките на „Парис (митологија)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 249 бајти ,  пред 10 години
+категории
(nova)
 
(+категории)
==Надворешни врски==
* [http://www.liverpoolmuseums.org.uk/picture-of-month/displaypicture.asp?venue=7&id=136 'The Judgement of Paris' by William Etty] at the [http://www.liverpoolmuseums.org.uk/ladylever/index.asp Lady Lever Art Gallery]
 
[[Категорија:Тројанци]]
[[Категорија:Ликови од Илијада]]
[[Категорија:Учесници во Тројанската војна]]
[[Категорија:Старогрчка митологија]]
 
 

Прегледник