Разлика помеѓу преработките на „Втора заливска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Брзо додавање категорија Втора Заливска војна (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: {{Infobox Military Conflict |conflict=Втора Заливска војна |partof= |image=330px |caption= |dat...)
 
с (Брзо додавање категорија Втора Заливска војна (со користење на HotCat))
[[wa:Guere d' Irak]]
[[zh:伊拉克战争]]
 
[[Категорија:Втора Заливска војна]]

Прегледник