Спасители во Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Спасители во Австралија (англиски: The Rescuers Down Under) е американски цртан филм од 1990 година, произведен од Волт дизни фичер анимејшон и објавено на 16 ноември 1990. Ова е 29-тиот долгометражен цртан филм изработен во продукцијата на „компанијата Волт Дизни“ и е продолжение на „Спасиоци“ од 1977 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Викицитат има збирка цитати поврзани со: