Софи Кинсела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Софи Кинсела
Роден/а12 декември 1969(1969-12-12)(54 г.)
Лондон, Англија
ЗанимањеПисателка
НационалностБританка
Значајни делаТајниот свет од соништата на една зависничка од купување (2000)

Софи Кинсела (англиски: Sophie Kinsella) (родена на 12 декември 1969) — британска писателка.