Скрудрајвер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Скрудрајвер (англиски: Skrewdriver) бил англиски Ој и Рок Против Комунизма група од Блекпул. Активна е од 1977 до 1993 со смртта на вокалист, фронтмен и гитарист Ијан Стјуарт Доналдсон.

Логото на Скрудрајвер

Дискографија[уреди | уреди извор]