Да живее победата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Да живее победата (англиски: Hail Victory е деветта и последната албум на британскиот RAC-група Скрудрајвер. Албум е издаден во 1994 година.

Траклист[уреди | уреди извор]

Track listing[уреди | уреди извор]

 1. "Hail Victory"
 2. "Vampire"
 3. "White Noise"
 4. "House Of Treason"
 5. "Mother Europe"
 6. "Old Albion"
 7. "European Battle Song"
 8. "We March To Glory"
 9. "Renegade"
 10. "Fools No More"
 11. "Time To Die"
 12. "Night Trains"