Сиваковци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сиваковци
Сиваківці
Влез
Влез
Официјален печат на Сиваковци
Печат
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°19′34″N, 28°40′14″E

Општи податоци
Име
- изворно
Сиваковци
  Сиваківці
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Градоначалник Зинаида Рябишчук
Географија
Површина 2,525 км²
Население
Население 795

Сиваковци (украински: Сиваківці) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.

Галерија[уреди | уреди извор]