Секс-шоп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Секс-шоп во Лондон

Секси шоп e продавница која се занимава со продажба на производи од типот: секси помагала (вибратори, дилда, силиконски вагини, кукли, пумпи за зголемување на машкиот полов орган, итн...), медикаменти (афродизијаци, креми за понтенција, лубриканти, спреј за одложување на ејакулација, итн...), еротска долна облека, ДВД филмови, еротски списанија, секси играчки и многу други производи кои внесуваат иновативност и забава во сексуалниот живот, а во исто време го потпомагаат.

Секси шопови во Македонија[уреди | уреди извор]

  • Love Store Archived 2007-05-03 на Wayback Machine, секси шоп во Македонија со лиценца од истоимениот германски шоп.