Свила (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Свила e филм, во режија на Франсоа Жирар. Главните улоги ги толкуваат: Алфред Молина, Кира Најтли и Мајкл Пит. Филмот е снимен според книгата „Свила“ на Алесандро Барико.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во Јапонија, еден француски трговец со свила се вљубува во една жена и таа љубов целосно ќе му го промени животот.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 841, 8.8.2014, стр. 18.