Сан Бернандино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Центарот на Сан Бернандино

Сан Бернардино (англиски: San Bernardino) е град во американската сојузна држава Калифорнија. Според пописот од 2010 година во градот живееле 209,924 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]