Самоков (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Самоков може да се однесува на следниве места:

Македонија[уреди | уреди извор]

Населено место во Бугарија[уреди | уреди извор]

Населено место во Грција[уреди | уреди извор]