СМУ „Сергеј Михајлов“ - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Сергеј Михајлов“
Место
Општина: Штип
Место: Штип
Основни информации
Контакт информации
Портал mcentarst.schools.edu.mk

Музички Образовен Училишен Центар“ — средно училиште во Штип, Општина Штип.

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]