Рјуичи Сугијама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Рјуичи Сугијама
Ryuichi Sugiyama and Dettmar Cramer 1964.jpg
Лични податоци
Роден на 4 јули 1941 (1941-07-04) (79 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1966–1973 Mitsubishi Motors
Репрезентација
1961–1971 Јапонија Јапонија 56 (15)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Рјуичи Сугијама (роден 4 јули 1941) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Рјуичи Сугијама бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1964 и 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1961 3 0
1962 6 0
1963 5 1
1964 2 1
1965 4 3
1966 6 2
1967 5 4
1968 4 1
1969 4 0
1970 11 1
1971 6 2
Вкупно 56 15

Надворешни врски[уреди | уреди извор]