Роб Шнајдер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Роб Шнајдер
Роден(а)Роб Шнајдер
31 октомври 1963 (1963-10-31) (55 г.)
САД
Занимањеглумец
Активен период1987–сеуште
Страница
robschneider.com


Роб Шнајдер (англиски: Rob Schneider) — американски филмски глумец, режисер и сценарист, кој е роден на 31 октомври 1963 година во САД.