Разговор со корисник:Toni bs

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Почетен курс за ВикипедијаToni bs, добредојдовте на Википедија на македонски јазик, слободна on-line енциклопедија започната во август 2003 година!

Ве повикуваме на заедничка соработка при создавањето на нови енциклопедиски содржини и подобрување на постоечките 95.025 статии.


Еве неколку страници кои може да ви бидат од помош:


Своите придонеси во статиите не ги потпишувајте, додека коментарите на соодветните страници за разговор, корисничките страници и селската чешма Ве молиме да ги потпишувате на тој начин што ќе притиснете на копчето Button sig.png од лентата со алати или ако напишете 4 тилди (~~~~).

Сопствената корисничка страница (Корисник:Toni bs) можете да ја уредувате по сопствена желба во согласност со правилата за уредување на корисничките страници.


Ве молиме не вметнувајте заштитени материјали без дозвола од нивниот сопственик!

Не копирајте содржини од други веб страници ако немате добиено изрична согласност за тоа. Ако имате добиено согласност, напишете го тоа на страницата за разговор или едноставно додадете го тоа овде. Но задолжително, прво тоа направете го, а потоа започнете со вметнување на преземените содржини.

Ве молиме, имајте во предвид дека сите придонеси на Википедија се смета дека се објавени под ГНУ-овата Лиценца за слободна документација.


If you are not able to speak, understand or write Macedonian, please visit our Village Pump for non-Macedonian speakers if you have any suggestions or comments.


Поздрав, brest, 17:24, петок, 22 јуни 2018

Promjena imena[уреди извор]

Kirile, molim te promijeni mi ime u AnToni zbog unifikacije. Dobiješ od mene Џ pivo iz Austrije! Ne mogu naći stranicu sa zahtjevima. Moja stranica na bs.wiki je AnToni Pozdrav. --Toni bs (разговор) 23:26, 11 мај 2013 (CEST)

Ја добив следнава порака при преименувањето: Корисникот Toni bs е присоединет кон системот за најавување со обединета сметка. Преименувањето ќе предизвика локалниот корисник да се одвои од глобалниот. Може да го преименувам, но не е подобро да почекаме да заврши ова со глабалнава акција на унификација на сметки?--Никола Стоіаноски 00:08, 12 мај 2013 (CEST)
И по игнорирање на пораката, преименувањето не е успешно бидејќи сметката AnToni е веќе зафатена (узурпирана). Најверојатно поради глобалните промени и мислам по 27 мај ќе си ја има новата унифицирана сметка. --Никола Стоіаноски 00:20, 12 мај 2013 (CEST)
Toni, razumes sta je napisano? Mogu ti prevesti, koliko mogu, pricali smo i ranije i znam da mozes razumeti moj bs :) --Никола Стоіаноски 00:24, 12 мај 2013 (CEST)
Mogu! Nije problem! Ali sam vec promijenio ime u AnToni na vecim wikipedijama, pa rekoh da promijenim i ovdje! Pozdrav! --Toni bs (разговор) 10:56, 16 мај 2013 (CEST)