Разговор со корисник:Stefanilievski123

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Stefanilievski123, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kiril Simeonovski (разговор) 03:55, 4 јуни 2011 (CEST)

Покана за Вики средба[уреди извор]

      Здраво, Stefanilievski123!
Сакам да Ве известам дека на 7 јуни 2011, во Скопје ќе се одржи Вики средба, па по тој повод Ве поканувам доколку сте во можност да присуствувате. Целта како и на секоја Вики средба е дружење и запознавање на корисниците кои постојано соработуваат уредувајќи на Википедија, како и дискутирање на теми поврзани и неповрзани со Википедија. Повеќе информации за средбата може да добиете на соодветната страница.

      Поздрав и успешна работа!

--Kiril Simeonovski (разговор) 03:55, 4 јуни 2011 (CEST)

ДСЗ факт[уреди извор]

ДСЗ Еден факт од статијата Кумановски мировен договор, која Вие ја создадовте и проширивте, се најде во секцијата „Дали сте знаеле?“ на главната страница на 22 јули 2011. Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 23:16, 25 јули 2011 (CEST)

Дали сте знаеле...?[уреди извор]

Здраво. Мислам дека фактот е навистина одличен и те охрабрувам да го предложиш. Во изминатиот период бев на одмор, па практично не бев активен и не бев во можност да ти одговорам. Ти се извинувам за задоцнетата реакција и се надевам дека во иднина ќе продолжиш да бидеш активен. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 21:01, 10 август 2011 (CEST)

ДСЗ факт[уреди извор]

ДСЗ Еден факт од статијата Зебрњак, која Вие ја создадовте и проширивте, се најде во секцијата „Дали сте знаеле?“ на главната страница на 11 август 2011. Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 14:53, 11 август 2011 (CEST)

Наградени сте![уреди извор]

Real Life Barnstar.jpg Награда за активизам
Еве еден знак на внимание кон активизмот во уредувањето на нови статии. Продолжи и понатаму. Kiril Simeonovski (разговор) 20:04, 3 ноември 2011 (CET)