Предлошка:Дали сте знаеле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Внимание! Внимание!
Оваа предлошка се превметнува непосредно на Главната страница. Може да ја уредуваат само корисници со сметка. Осогурајте се дека постои консензус за Вашите измени. Благодариме.

Двата Диомидови Острови (во средината) помеѓу Сибир (лево) и Алјаска (десно)