Разговор:Црква „Св. Никола“ - Горни Дисан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Св. Еремија[уреди извор]

На сајтот на Кавадаречкото архиерејско намесништво црквата е Св. Еремија? [1] --Мико (разговор) 22:03, 10 декември 2015 (CET)

Да, знаеме дека е така наведено, но оваа статија е напишана по претходна извршена теренска експедиција во рамките на проектот „Викиекспедиции“, при што од самиот натпис над црквата, како и со разговор на мештаните, а воедно и информативните табли поставени во самиот град Неготино, каде оваа црква е вброена како туристичко одредиште, заклучивме дека станува збор за Св. Никола. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:06, 10 декември 2015 (CET)
Благодарим. --Мико (разговор) 11:14, 11 декември 2015 (CET)