Приборовка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Приборивка
Приборівка
Црква
Црква
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°18′28″N, 28°43′17″E

Општи податоци
Име
- изворно
Приборивка
  Приборівка
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 1,525 км²
Население
Население 1168

Приборивка (украински: Приборівка) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.

Галерија[уреди | уреди извор]