Предраг Ранѓеловиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Предраг Ранѓеловиќ
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Предраг Ранѓеловиќ (роден на 13 септември, 1976 во Ниш) е српски фудбалер, кој игра во нападот.

Ранѓеловиќ e земен во руски фудбалски клуб Анжи.