Предлошка:Country data Малезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Малезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Малезија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Малезија Наслов на главата статија (Малезија)
flag alias Flag of Malaysia.svg Назив на сликата (File:Flag of Malaysia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1895Flag of the Federated Malay States (1895 - 1946).svg
1948Flag of Malaya.svg
navalNaval Ensign of Malaysia.svg
air forceRoyal Malaysian Air Force Flag.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MYS (преглед) Малезија Малезија
MAS (преглед) Малезија Малезија

Пример за употреба

  • {{знаме|Малезија}} Малезија
  • {{знамеикона|Малезија}}Малезија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Малезија|1895}} Малезија
  • {{знамеикона|Малезија|1895}}Малезија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: