Предлошка:Country data Малаја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Малаја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Малаја Наслов на главата статија (Малаја)
shortname alias Малаја (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Malaya.svg Назив на сликата (File:Flag of Malaya.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Малаја}} Малаја
  • {{знамеикона|Малаја}}Малаја
  • {{државнознаме|Малаја}} Малаја


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: