Потомок

Од Википедија — слободната енциклопедија

Потомок[1][2]организам создаден со размножување кај повеќето видови на два организми од ист вид и од различен пол. Кај луѓето, потомството се деца.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]