Портал:Србија/Избрана слика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Белградска Арена (трибини)

Белградска арена е голема сала во Нов Белград наменета за спортски настани, концерти, саеми, конгреси и др. Изградена е од 1991 година, а свеченото отварање било во 2004 год. Вкупната цена на изградбата достигнала до 70 милиони евра. Комплексот се состои од голема сала, мала сала и паркинг.