Податотека:Macedonia 1913 map.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Macedonia_1913_map.png(600 × 449 пиксели, големина: 67 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

The geographical region of Macedonia in 1913.

Ocupirana Makedonija od strana na Srbija,Bugarija i Grcija : A Map Folio (U.S. Central Intelligence Agency, 1992)

Originally uploaded by ChrisO at English Wikipedia.

Лиценцирање

Public domain Оваа слика е дело на службеник на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА), направена во текот на извршувањето на службените должности на тоа лице. Како дело на Владата на САД, оваа слика или снимка е во јавна сопственост.

български | čeština | Deutsch | English | español | eesti | suomi | français | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | polski | پښتو | português | русский | sicilianu | slovenščina | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | +/−

Seal of the Central Intelligence Agency.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:31, 22 март 2005Минијатура на верзијата од 20:31, 22 март 2005600 × 449 (67 КБ)Karmosin~commonswiki{{PD}}

Следниве 26 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци