ОУ „Д. А. Габерот“ - Демир Капија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Д. А. Габерот“

Место
Општина: Општина Демир Капија
Нас. место: Демир Капија
Основни информации
Контактни информации

Д. А. Габеротосновно училиште во Демир Капија, Општина Демир Капија.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)