Никола Оташевиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Оташевиќ
Позицијаплејмејкер
Висина1,80 м
Тежинакг
ЛигаАБА лига
ЕкипаКК МЗТ Скопје
Број20
Роден25 јануари 1982
Титово Ужице, СФРЈ
НационалностСрбин
Проф. кариера2000–
Клубови
Репрезентација
Инфо од: 10.11.2014.

Никола Оташевиќ (роден на 25 јануари 1982 година) е српски професионален кошаркар кој игра на позицијата плејмејкер, и во моментов е член на Металац Ваљево.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]