Мајкл Брамос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мајкл Брамос
BramosVenezia.jpg
Позицијабек, крило
Висина1,98 м
Тежина102 кг
ЛигаСерија А
ЕкипаРејер Венеција Рејер Венеција
Број6
Роден27 мај 1987 (1987-05-27) (32 г.)
Харпер Вудс, Мичиген
НационалностСАД САД
Грција Грција
КолеџМајами Охајо (2005–2009)
Драфт2009 / Не драфтуван
Проф. кариера2009–
Клубови
2009–2010Перистери Перистери
2010–2012Гран Канарија Гран Канарија
2012–2014Панатинаикос Панатинаикос
2015-Рејер Венеција Рејер Венеција
Репрезентација
Инфо од: 5.6.2017.

Михалис "Мајк" Антонис Брамос (роден на 27 мај 1987 во Харпер Вудс) е грчки кошаркар, бек или крило на Рејер Венеција.

Титули[уреди | уреди извор]

Панатинаикос: 2012-2013, 2013-2014
Панатинаикос: 2013

Надворешни врски[уреди | уреди извор]