Прејди на содржината

Мачки детективи

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Мачки детективи“ (италијански: Misteri coi baffi) — циклус романи за деца на италијанските писатели Алесандро Гати и Давиде Моросиното. Серијалот е објавен на македонски јазик во издание на издавачката куќа Арс ламина - публикации од Скопје, како дел од едицијата „Бестселери за деца“.

Содржина

[уреди | уреди извор]

Циклусот се состои од шест книги:[1]

  1. А. Гати - Д. Моросиното, Мачки детективи: Кој го грабна кралот на шпоретите? Скопје: Арс ламина - публикации, 2015.