Марко Пантиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Марко Пантиќ
Лични податоци
Роден на 18 јуни 1998 (1998-06-18) (22 г.)
Роден во Нови Сад, СРЈ
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Суботица
Број 16
Младинска кариера
ЖСК Жабаљ
Слога Темерин
Војводина
Спартак Суботица
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2016– Спартак Суботица 15 (0)
2016Хајдук Чуруг (позајмица) 14 (1)
Репрезентација
2017 Србија Србија 19 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 23 мај 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 5 април 2017

Марко Пантиќ (роден 18 јуни, 1998 во Нови Сад)[1] е српски фудбалер кој моментално игра за Спартак Суботица.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Марко Пантиќ“ (српски). srbijafudbal.com. 5 April 2017.
  2. „Predstavljeni novi igrači sa prvim profesionalnim ugovorom“ (српски). fkspartak.com. 17 March 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]