Македонци во Швајцарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Според пописот во 2009 година во Швајцарија, Македонците сочинуваат 61.300 жители. Најмногу ги има во поголемите градови, односно Берн, Цирих, Базел итн. Најзначајни Македонци кои живеат во Швајцарија се:


Надворешни врски[уреди | уреди извор]