Александар Вељановски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александар Вељановски (роден на 11 јануари 1984 во Гренхен) — швајцарски фудбалер со македонско потекло кој моментално игра за ФК Гренхен. Игра на позицијата среден играч. Висок е 183 cm.