Кобиљња

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кобиљња
Кобильня
Kobyl'nya 5.jpg
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°17′39″N, 28°45′14″E

Општи податоци
Име
- изворно
Кобиљња
  Кобильня
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 1,278 км²
Население
Население 317

Кобиљња (украински: Кобильня) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.

Галерија[уреди | уреди извор]