Клебањ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Клебањ
Клебань
Црква
Црква
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 48°39′43″N, 29°01′02″E

Општи податоци
Име
- изворно
Клебањ
  Клебань
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Туљчински реон
Градоначалник Петро Халаман
Географија
Површина 5,89 км²
Надморска височина 200 м
Население
Население 2172

Клебањ (украински: Клебань) е село во Украина, Туљчински реон, Виничка област.

Галерија[уреди | уреди извор]