Кента Хасегава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Кента Хасегава
Лични податоци
Роден на 25 септември 1965 (1965-09-25) (56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1991 Nissan Motors
1992–1999 Shimizu S-Pulse
Репрезентација
1989–1995 Јапонија Јапонија 27 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кента Хасегава (роден 25 септември 1965) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1989 11 2
1990 6 1
1991 0 0
1992 0 0
1993 5 0
1994 2 0
1995 3 1
Вкупно 27 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]