Катонкарагај (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Катонкарагај
Округ
Катонқарағай ауданы (Katonqarahay audany)
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарБолшенарим
Часовен појасБВ (UTC+6)

Катонкарагај (казашки: 'Қатонқарағай ауданы (Katonqarahay audany') е округ на покраината Источен Казахстан во Болшенарим. Административен центар на округот е градот Карауил.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]