Категорија:Сиромаштија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Сиромаштија.
Поимот „сиромаштија“ се смета за спротивен на поимот „богатство“.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.