Категорија:Мир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Мир.
Поимот „мир“ се смета за спротивен на поимот „војна“.
Гулаб на мирот
Гулаб на мирот
Поврзано: Категорија:Управување, Категорија:Право, Категорија:Религија, Категорија:Пропаганда, Категорија:Револуции
Категорија:Википедија:Решавање на спорови може да послужи како корисна збирка на тековните причинители на немири во светот.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Страници во категоријата „Мир“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.