Категорија:Корици на книги

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сликите во оваа категорија се означени како корици на книги за праведна употреба под американскиот закон за авторско право. Кориците што се во јавна сопственост не мора да бидат во оваа категорија, туку едноставно треба да се означат со соодветната ознака за слики во јавна сопственост.


Страници во категоријата „Корици на книги“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Корици на книги“

Оваа категорија содржи само една податотека.