Категорија:Промотивни слики

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Сликите во оваа категорија се промотивни фотографии дистрибуирани заради издавање на некое дело. Исто така, може да се користени и како слики во фер употреба под американскиот закон за авторско право.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.