Картотека (ТВ-филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Картотека“
РежисерТадеуш Рингвилски
СценаристТадеуш Ружевич
НастапуваатАцо Јовановски
Илија Милчин
Снежана Стамеска
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1975
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Картотека“ - македонски телевизиски филм од 1975 година. Го режирал Тадеуш Рингвилски, а сценариото е на Тадеуш Ружевич.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Ацо Јовановски
Илија Милчин
Снежана Стамеска

Надворешни врски[уреди | уреди извор]