Прејди на содржината

Знак за работи на патот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пример за знакот „работи на патот“.

Знакот за работи на патот ― еден од сообраќајните знаци за опасност. Означува близина на место на кое се изведуваат работи на патот.[1]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. Министерство за транспорт и врски (8 октомври 2015). „2. Сообраќајни - 2.1 Знаци за опасност“. Правилник за сообраќајните знаци, опрема и сигнализација на патот. dejure.mk. Архивирано од изворникот 2022-04-14. Посетено на 14 април 2022.