Зирјановск (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зирјановск
Округ
Зырян ауданы
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарЗирјановск
Часовен појасБВ (UTC+6)


Зирјановск (казашки: Зырян ауданы) е округ на покраината Источен Казахстан во Казахстан. Административен центар на округот е градот Карауил.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]