Занзибар Центар/Југ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Карта на регионот Занзибар Центар/Југ

Занзибар Центар/Југ (свахили: Mkoa wa Unguja Kusini, англиски: Zanzibar Central/South) е регион во Танзанија. Сместен е на островот Занзибар. Административен центар на Коани.