Драган Чадиковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Драган Чадиковски
Лични податоци
Полно име Драган Чадиковски
Роден на 13 јануари 1982(1982-01-13)(42 г.)
Роден во Белград, СР Србија, СФРЈ
Висина &100000000000001900000001,90 м
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб слободен играч
Младинска кариера
1997–2001 ФК Колубара
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001–2005 ФК Цеље 76 (22)
2005–2006 ФК Зенит Санкт Петербург 4 (1)
2006–2007 ФК Цеље 21 (7)
2007–2008 ФК Марибор 12 (3)
2008–2009 ФК Партизан 13 (2)
2009–2010 ФК Инчхон Јунајтед 18 (4)
2010–2011 ФК Рудар 22 (9)
2011 ФК Олимпија 13 (2)
Репрезентација
2004–2005 Македонија Македонија 8 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 28 јануари 2011

Драган Чадиковски (роден на 13 јануари 1982) — српски фудбалер од македонска народност, кој игра во нападот. Моментално е слободен играч.