Два стаорци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Два стаорци
Творец Винсент ван Гог
Година 1884 (1884)
Материјал Масло на дрво
Димензии 29,5 см × 41,5 см
Место приватна збирка

Два стаорци е слика со масло, создадена во 1884 година од Винсент ван Гог.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Two Rats“. vangoghonline.com. van Gogh's Art and Life. Посетено на 27 октомври 2020.