Давид Депетрис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Давид Депетрис
David Depetris
Лични податоци
Роден на 11 ноември 1988 (1988-11-11) (31 г.)
Роден во Сан Жорге, Аргентина
Националност: Словачка Словачка
Висина &100000000000001850000001,85 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Тренчин
Број 32
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2007 Атлетико Рафаела 32 (10)
2008–2013 Тренчин 135 (86)
2010 Омниворлд (позајмен) 10 (2)
2013- Ризеспор 19 (7)
Репрезентација
2013- Словачка 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Давид Алберто Депетрис (роден 11 ноември 1981 година) е аргентински фудбалер кој игра за турскиот клуб Ризеспор на позицијата напаѓач. Тој има и словачки пасош, а од 2013 година настапува за репрезентацијата на Словачка.

Препратки[уреди | уреди извор]