Горан Мисовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Горан Мисовски
Пратеник во македонското Собрание
На должноста
26 јули 2006 – во служба
Лични податоци
Роден(а) 15 април 1965
Скопје, Република Македонија
Националност Македонец
Партија НСДП
Установа „Св. Климент Охридски“
Професија економист
Вероисповед православен христијанин

Горан Мисовски (15 април 1965 во Скопје) — македонски политичар и пратеник од редовите на НСДП. Оженет е со Наташа, со која има син Кристијан. Зборува течно англиски јазик.[1]

Активности во Собранието
  • Комисија за одбрана и безбедност, член
  • Комисија за прашања на изборите и именувањата, член
  • Комисија за надзор над спроведувањето на посебната истражна мерка следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи, Управата за финансиска полиција, Царинската управа и Министерството за одбрана, заменик-член
  • Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања, заменик-член

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Биографија на Горан Мисовски“. Собрание на Република Македонија. 2016-12-30. Посетено на 2017-07-09.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]