Прејди на содржината

Гонсало Перес де Варгас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гонсало Перес де Варгас
Лични податоци
Име и презиме Гонсало Перес де Варгас Морено
Роден(а) 10 јануари 1991(1991-01-10)(33 г.)
Toledo, Spain
Националност Шпанец
Спорт Ракомет
Висина 1.90 m
Позиција Голман
Клупски податоци
Тековен клуб РК Барселона Ласа
Број 1

Гонсало Перес де Варгас (роден на 10 јануари 1991 година) е шпански ракометар на Барселона и репрезентацијата на Шпанија.[1][2]

Учествувал на Светското првенство во ракомет за мажи 2019 година.[3][4]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Gonzalo Pérez de Vargas“. eurohandball.com. Посетено на 12 January 2014.[мртва врска]
  2. „2015 World Championship Roster“ (PDF). IHF. Архивирано од .info/files/CompetitionData/153/pdf/ESP.pdf изворникот Проверете ја вредноста |url= (help) (PDF) на 27 January 2015. Посетено на 15 January 2015.
  3. 2019 World Men's Handball Championship roster
  4. „Abel Serdio y Sergey Hernández descartes de Jordi Ribera“. rfebm.com. 29 December 2018.